Jotter
Wiadomości – 1.09.2019


Londyn, 1 września 2019 r. – W 2019 roku Parker ponownie wprowadza na rynek jeden ze swoich najbardziej kultowych produktów, w gamie ośmiu odważnych kolorów i czterech sposobów pisania.

Jotter Originals to oryginalna ikona wzornictwa, która od 1954 roku służy do przelewania na papier myśli i inspirujących nowych pomysłów. Dzięki połączeniu wyrazistej sylwetki, charakterystycznego kliknięcia oraz klipsa w kształcie strzałki w żywej palecie kolorów, seria Jotter Originals jest wierna swoim korzeniom. Poszerzona o nowe modele gama (pióro wieczne, pióro kulkowe, długopis żelowy) to odpowiedź na wszystkie style życia. Seria Jotter Originals stanowi nowy, kolorowy dodatek do rodziny Jotter i wprowadza akcenty retro do pisania na co dzień.

 

Oryginalne od 1954 roku


Jotter miał swoją premierę w 1954 roku, a dzięki trwałości i kultowemu wzornictwu stał się ulubionym codziennym artykułem piśmienniczym kilku pokoleń. Minęło już 68 lat, a on nadal cieszy się uznaniem konsumentów. To coś więcej niż klasyczny długopis na co dzień. To ikona w stylu retro stworzona przez ekspertów na podstawie wieloletnich doświadczeń. Wyjątkowa sylwetka, charakterystyczny dźwięk klikania i klips w kształcie strzałki, które rozsławiły model Jotter na początku lat 50., w połączeniu z jego nowoczesnym charakterem, tworzą idealny artykuł piśmienniczy.

 

Osiem wyrazistych kolorów


Seria Jotter Originals jest dostępna w ośmiu wyrazistych kolorach, od klasycznej czerni po intensywnie żółty. Ta seria została zainspirowana kolorami oryginalnego modelu Jotter i uzupełniona o nowoczesne, modne akcenty. Każdy egzemplarz zachwyca wyjątkowym stylem retro, a równocześnie inspiruje do nowych pomysłów."

 

 

Eksplorowanie nowych terytoriów


We wrześniu 2019 roku seria Jotter Originals otwiera się na nowości i zostaje uzupełniona o długopisy żelowe, pióra kulkowe praz pióra wieczne. Dzięki uwzględnieniu nowych sposobów pisania kolekcja Jotter Originals idealnie wpisuje się w nowoczesne style życia i dostosowuje się do każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy wolisz wygodę korzystania z długopisu, płynność pisania długopisem żelowym, komfort używania pióra kulkowego czy autentyczny charakter pióra wiecznego, znajdziesz dla siebie idealny model Jotter Originals. Seria Jotter Originals obejmuje osiem różnych kolorów i sprawi, że Twoje pomysły będą się wyróżniać."

 

Twój towarzysz na długi czas


Wszystkie modele z serii Jotter Originals są przeznaczone do wielokrotnego użytku. Gdy wyczerpie się atrament, można z łatwością go uzupełnić, korzystając z produktów marki Parker: wkładów Quinkflow do długopisów, wkładów Quinkflow do długopisów żelowych, wkładów Quink do piór kulkowych lub nabojów oraz atramentów w butelce Quink do piór wiecznych. Artykuły piśmiennicze PARKER powstają z myślą o trwałości, dlatego będą towarzyszyć Ci znacznie dłużej niż tylko jeden sezon!

Narodziny ikony


W firmie PARKER zawsze panowało przekonanie, że wszystkie wielkie osiągnięcia wymagają czasu. Ten etos zapoczątkowało marzenie 25-letniego przedsiębiorcy i założyciela marki, George’a Safforda Parkera, który stwierdził, że „zawsze można stworzyć lepsze pióro”. Ta filozofia dotyczy także długopisów i doskonale odzwierciedla ją Jotter. Mimo iż nie był pierwszym długopisem na rynku, zdecydowanie był jednym z najlepszych. Kultowy Jotter zadebiutował w styczniu 1954 roku, po dziewięciu latach doskonalenia badań i technologii. Wprowadzając nowe modele, marka Parker dbała przede wszystkim o to, by każdy z nich był najlepszy w swojej klasie pod względem jakości, wzornictwa i wydajności."

Kolorowa rewolucja


Kolory są sercem serii Jotter od czasu jej pierwszej premiery. Początkowo produkowano modele w czterech kolorach (czerwonym, czarnym, szarym i zielonym), ale paleta szybko została rozszerzona do sześciu nowych kolorów w 1956 roku. Kolory są podstawowym elementem serii Jotter już od jej pierwszej premiery. Początkowo produkowano modele w czterech kolorach (czerwonym, czarnym, szarym i zielonym), ale paleta szybko została rozszerzona do sześciu nowych kolorów w 1956 roku.

Na przestrzeni lat wyprodukowano ponad 100 różnych wersji kolorystycznych, dlatego Jotter jest w stanie dostosować się do wszystkich trendów. Te kolory do dziś stanowią nieskończone źródło inspiracji. Nie ma takiej barwy, która nie pasowałaby do kultowej sylwetki modelu Jotter."

Niezmienna jakość marki Parker


Dzięki precyzyjnej technologii i ponadczasowej estetyce Jotter do dziś pozostaje symbolem rewolucyjnego wzornictwa oraz punktem odniesienia w skali całego świata. Niezawodności marki Parker i serii Jotter nie trzeba już udowadniać. Mamy na swoim koncie pomoc Rządowi Federalnemu USA przy projektach w zakresie badań i rozwoju, a ponadto z naszego modelu w 1961 r. korzystał Prezydent John F. Kennedy."
social icon village ig social icon village ig

#FindYourOriginal

Masz już swój idealny model z serii Jotter Originals? Dołącz do rozmowy online na Instagramie – oznacz go tagami @Parkerpen oraz #FindYourOriginal.

social icon village ig social icon village ig

#FindYourOriginal

Masz już swój idealny model z serii Jotter Originals? Dołącz do rozmowy online na Instagramie – oznacz go tagami @Parkerpen oraz #FindYourOriginal.